Ostatni mecz w rundzie jesiennej

Przed nami ostatnia, siedemnasta kolejka w rundzie jesiennej w IV lidze zachodniopomorskiej. W tej kolejce drużyna GKSu Leśnik swój mecz rozegra przed własną publicznością z Gryfem Kamień Pomorski. Pełna nazwa najbliższych rywali manowian to Miejsko-Gminny Ludowy Klub Sportowy Gryf Kamień Pomorski. Klub został założony w 1946 roku. Jego barwami są kolory niebiesko-biało-czerwone. Prezesem klubu jest Pan Adrian Majewski, a trenerem pierwszej drużyny Pan Szymon Smerdel i Paweł Pawlaczyk.

Po szesnastu kolejkach drużyna Gryfa z dorobkiem dwudziestu trzech punktów zajmuje dziewiąte miejsce w ligowej tabeli. Na taką ilość punktów złożyło się siedem zwycięstw, dwa remisy oraz siedem porażek. Piłkarze Gryfa strzelili w tych meczach trzydzieści dwie bramki (średnio 2,00 gola na mecz), a stracili dwadzieścia osiem (średnio 1,75 gola na mecz). W meczach z udziałem drużyny z Kamienia Pomorskiego wpada średnio 3,75 gola na mecz. Dla porównania, drużyna GKSu Leśnik po rozegraniu takiej samej ilości spotkań zgromadziła na swoim koncie również dwadzieścia trzy punkty, na które złożyło się sześć zwycięstw, pięć remisów oraz pięć porażek. Manowianie strzelili w tych meczach dwadzieścia cztery bramki (średnio 1,5 gola na mecz), a stracili dwadzieścia osiem (średnio 1,75 gola na mecz). W meczach z udziałem GKSu Leśnik kibice oglądają średnio 3,25 gola na mecz.

W minionej kolejce obydwie drużyny zdobyły po komplecie punktów. Piłkarze Gryfa w meczu przed własną publicznością po bramkach Kacpra Wittbrodta i Szymona Włodarka pokonali 2:0 Sokół Karlino. Natomiast manowianie w meczu wyjazdowym do Szczecina pokonali 3:2 tamtejszego Jezioraka. Bramki dla manowian strzelili: dwie Marcin Gozdal oraz jedną Adrian Szatkowski.

Sobotnie spotkanie będzie już piętnastym pomiędzy tymi drużynami na IV-ligowych boiskach. Lepszy bilans z tych czternastu spotkań mają piłkarze z Kamienia Pomorskiego, którzy wygrali aż sześć spotkań, natomiast manowianei wygrali trzy mecze, a pozostałe pięć zakończyło się podziałem punktów. W tych czternastu meczach kibice obejrzeli aż czterdzieści pięć bramek co daje nam średnio 3,21 gola na mecz. Z tych czterdziestu pięciu bramek zawodnicy GKSu Leśnik strzelili siedemnaście (średnio 1,21 gola na mecz), a piłkarze z Kamienia Pomorskiego dwadzieścia osiem (średnio 2,00 gola na mecz).

A jak będzie tym razem? To się okaże w najbliższą sobotę. Początek meczu o godz. 13:00 na Stadionie Gminnym w Manowie.

Serdecznie zapraszamy!