Podsumowanie piątej kolejki

Za nami piąta kolejka spotkań o mistrzostwo w IV lidze grupa zachodniopomorska. W miniony weekend w ramach tej kolejki zostało rozegranych dziewięć spotkań. Aż osiem z nich zakończyło się zwycięstwem którejś z drużyn, z czego gospodarze jak i goście wygrali po cztery mecze. Natomiast jedno zakończyło się podziałem punktów. Kibice zgromadzeni na IV ligowych boiskach obejrzeli trzydzieści jeden goli, co dało nam średnio 3,44 gola na spotkanie. Z tych trzydziestu jeden bramek gospodarze strzelili piętnaście – średnio 1,66 na mecz, a goście szesnaście – średnio 1,78 na mecz. W piątej kolejce najszybciej strzelono bramkę w drugiej minucie meczu, a miało to miejsce w Goleniowie, gdzie miejscowa Ina podejmowała koszaliński Bałtyk. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gości 3:1, a pierwszą bramkę w tamtym meczu strzelił Krystian Krauze z Bałtyku. Natomiast najpóźniej strzelono bramkę w dziewięćdziesiątej minucie, a miało to miejsce w Manowie, gdzie GKS Leśnik podejmował drużynę Olimpu Gościno. Spotkanie wygrali gospodarze 4:2, a wynik spotkania ustalił Paweł Lenio z Olimpu. Najwięcej goli, bo aż sześć obejrzeli kibice w Manowie, gdzie GKS Leśnik wygrał 4:2 z Olimpem. Natomiast najmniej bramek w meczu to jedna, a wpadło ich tyle w dwóch spotkaniach: Morzycko Morsyń – Iskra Białogard 0:1 oraz Gryf Polanów – Rasel Dygowo 1:0.