Trzy kolejki do końca rundy

Przed nami jeszcze tylko trzy kolejki spotkań w rundzie jesiennej o mistrzostwo w IV lidze zachodniopomorskiej. W tej kolejce drużyna GKSu Leśnik przed własną publicznością podejmie drużynę Regi Trzebiatów. Pełna nazwa najbliższych rywali manowian to Trzebiatowski Klub Sportowy Intermarche-Rega Trzebiatów. Klub został założony w 1946 roku. Jego barwami są kolory czerwono-biało-niebieskie. Prezesem klubu jest Pan Piotr Dąbrowski, a trenerem Pan Kamil Twarzyński.
Po czternastu kolejkach drużyna z Trzebiatowa zgromadziła na swoim koncie dwadzieścia punktów, na które złożyło się sześć zwycięstw, dwa remisy oraz sześć porażek. Piłkarze Regi strzelili w tych meczach dwadzieścia osiem bramek (średnio 2,00 gola na mecz)i tyle samo stracili. Średnio w meczach z udziałem drużyny z Trzebiatowa kibice oglądają 4,00 gola na mecz. Taki bilans meczowy i bramkowy daje naszym rywalom dziesiąte miejsce w tabeli. Dla porównania drużyna GKSu Leśnik po rozegraniu takiej samej ilości spotkań zgromadziła na swoim koncie dziewiętnaście punktów, na które złożyło się pięć zwycięstw, cztery remisy oraz pięć porażek. Manowianie strzelili w tych meczach dwadzieścia jeden bramek (średnio 1,5 gola na mecz), a stracili dwadzieścia sześć (średnio 1,86 gola na mecz). W meczach z udziałem GKSu Leśnik średnio wpada 3,36 gola na mecz. Taki bilans meczowy i bramkowy na obecną chwilę daje manowianom dwunaste miejsce w tabeli.
W minionej kolejce obydwie drużyny zdobyły punkty. Podopieczni Tomasza Chrupałły z meczu wyjazdowego do Morynia przywieźli jeden punkt po remisie 1:1 z tamtejszym Morzyckiem. Obydwie bramki strzelili zawodnicy z Manowa: Marcin Gozdal oraz Jakub Karpiński. Pierwszy z nich skutecznie wykorzystał rzut karny, natomiast gol Jakuba był trafieniem samobójczym. Natomiast piłkarze Regi w meczu przed własną publicznością pokonali 1:0 Sokół Karlino, a bramkę na wagę trzech punktów strzelił Michał Czenko z Karlina, który zaliczył trafienie samobójcze.
Sobotni mecz będzie piątym w historii pomiędzy tymi drużynami na czwartoligowych boiskach. W przeszłości drużyny walczyły ze sobą o punkty w sezonach: 2004/2005 oraz 2011/2012. Z czterech spotkań aż trzy wygrali manowianie, a trzebiatowianie tylko jedno. Natomiast bilans bramkowy to aż szesnaście bramek strzelonych przez manowian i tylko pięć przez piłkarzy Regi.
A jak będzie tym razem? Która drużyna okaże się lepsza? To okaże się już w najbliższą sobotę (11 listopada). Mecz zostanie rozegrany na Stadionie Gminnym w manowie, a początek spotkania zaplanowano na godz. 14:00.
Serdecznie zapraszamy!