Powalczyć o trzy punkty

Przed nami siódma kolejka spotkań w IV lidze zachodniopomorskiej. W tej kolejce drużyna GKSu Leśnik mecz rozegra przed własną publicznością, a jej rywalem będzie Rasel Dygowo.

Pełna nazwa naszych najbliższych rywali to Wiejski Klub Sportowy Rasel Dygowo. Klub został założony w 2000 roku. Jego barwami są kolory czerwono-białe. Prezesem klubu jest Pan Andrzej Wojciechowski, a trenerem pierwszej drużyny Pan Maciej Kiszkiel.

Po sześciu kolejkach drużyna z Dygowa ma na swoim koncie cztery punkty, na które złożyło się jedno zwycięstwo, jeden remis oraz cztery porażki. A bilans bramkowy to sześć bramek strzelonych przy ośmiu straconych. Z takim bilansem drużyna z Dygowa na obecną chwilę zajmuje piętnaste miejsce w tabeli. Dla porównania drużyna GKSu Leśnik ma taki sam bilans meczowy, ale ma gorszy bilans bramkowy. Manowianie w dotychczasowych meczach strzelili osiem bramek, a stracili aż piętnaście. Na obecną chwilę podopieczni Tomasza Chrupałły zajmują szesnaste miejsce w lidze.

W minionej kolejce tylko drużyna z Dygowa zdobyła punkty. W meczu wyjazdowym do Karlina wygrała 2:0 z tamtejszym Sokołem. Bramki dla dygowian strzelili: Oleksandr Zhdanow (9’) oraz Łukasz Wiśniewski (27’).

Obydwie drużyny potrzebują punktów żeby odbić się chociaż trochę od dna tabeli. Do tego obydwie drużyny mająco tyle samo punktów. Taka sytuacja zapowiada, że sobotnie spotkanie powinno być bardzo ciekawe.

Zapraszamy w najbliższą sobotę na Stadion Gminny do Manowa. Początek spotkania o godz. 16:00.