sukcesy

Największe sukcesy nasza drużyna odniosła w sezonie 2006/2007, 2007/2008 oraz 2012/2013 i 2015/2016, a było to:

1. 2006/2007: Zdobycie Pucharu Polski KOZPN na szczeblu regionalnym,

2. 2006/2007: Zdobycie Pucharu Polski ZZPN na szczeblu wojewódzkim,

3. 2007/2008: Udział w REMES Puchar Polski,

4. 2012/2013: Awans do III ligi Bałtyckiej.

5. 2015/2016: Awans do III ligi gr. II.

Przypomnijmy jak doszliśmy do tych sukcesów:

Leśnik/Rossa w sezonie 2006/2007 grał w Klasie Okręgowej, grupa Koszalin (północ) i w tym sezonie awansował do IV ligi.

Puchar Polski...Zaczęło się od rundy pierwszej, w której trafiliśmy na drużynę z klasy A – Wicher/Hajka Mierzym i pokonaliśmy ją wysoko, bo aż 1:5 (mecz odbył się w Mierzymie). W drugiej rundzie przyszło nam się zmierzyć z drużyną z ligi, w której właśnie graliśmy, a był to Płomień Myślino i w meczu wyjazdowym wygraliśmy 0:3. W trzeciej rundzie nasza drużyna miała wolny los. W czwartej rundzie trafiliśmy już na silną drużynę z IV ligi – Astrę Ustronie Morskie i takiego wyniku nikt się wtedy nie spodziewał – na własnym stadionie bez problemu rozgromiliśmy IV-ligowca aż 5:1. W ¼ finału spotkaliśmy się z Orłem Łubowo, który grał w tej samej lidze co my, tylko że w grupie południowej i w meczu wyjazdowym odnieśliśmy zwycięstwo (brak wyniku). ½ finału i mecz wyjazdowy do Wyszewa, które grało razem z nami w lidze. Bez problemu pokonujemy drużynę Zefiru 0:3, a bramki dla naszej drużyny strzelili: 7’ Kosiarski z karnego, 48’ Duda, 85’ Kosiarski. I przyszedł czas na finał, naszym rywalem była IV-ligowa Sława Sławno, mecz został rozegrany na neutralnym stadionie – w Świdwinie i po bramkach Wenerskiego w 36’ oraz Perkowskiego w 72’ świętowaliśmy zdobycie Pucharu Polski KOZPN.

Po zdobyciu tego trofeum przyszedł czas na finał Pucharu Polski ZZPN, gdzie zwycięzcą był spadkowicz z III ligi – KP Police. Mecz został rozegrany na neutralnym stadionie – w Płotach. Kolejny silny i doświadczony przeciwnik i kolejna niespodzianka sprawiona przez zawodników Leśnika/Rossy, którzy po bramce Berkowskiego w 44’ pokonują Police 1:0 i zdobywają Puchar Polski na szczeblu wojewódzkim!!

Po tym trofeum przyszło nam walczyć o REMES Puchar Polski na szczeblu centralnym. Naszym przeciwnikiem była drużyna Bytovii II Bytów, która występowała w klasie A, ale wiadomo było, że w meczach pucharowych występowali zawodnicy, którzy na co dzień grali w IV lidze pomorskiej. Na zwycięzcę pojedynku czekała II-ligowa Polonia Warszawa. Rozstrzygnięcie meczu nastąpiło dopiero po rzutach karnych, gdzie lepsza okazała się drużyna z Bytowa, która wygrała 3:4. W regulaminowym czasie gry był remis 1:1.

Oprócz tych sukcesów sporym osiągnięciem jest wieloletnia gra naszego pierwszego zespołu na IV-ligowym froncie.

A teraz do sukcesów drużyny można zapisać nową kartę - awans do III ligi Pomorskiej na koniec sezonu 2012/2013. O awans nie było łatwo, co prawda od początku sezonu drużyna z Manowa była w czołówce, ale jeszcze na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek Leśnik/Rossa miał pięć punktów straty do drugiego miejsca, które również było premiowane awansem do wyższej klasy rozgrywkowej, więc można śmiało stwierdzić, że szanse na awans były matematyczne, tym bardziej, że wiceliderowi - Vinecie Wolin wystarczył jeden remis do awansu. Ale drużyna z Manowa stanęła na wysokości zadania i najpierw w przedostatniej kolejce pokonała w Vinetę 2:0 i tym samym w meczach bezpośrednich osiągnęła lepszy rezultat od nich, a dodatkowo tak pokrzyżowała wyspiarzom walkę o awans, że Ci w ostatnim meczu musieli zdobyć komplet punktów w Szczecinie ze Stalą, ale tak się nie stało i mecz zakończył się podziałem punktów. Natomiast drużyna z Manowa wygrała swój ostatni mecz i wyrównała się punktowo z Vinetą, ale mając lepszy bilans meczów bezpośrednich zamieniła się z wyspiarzami miejscami w tabeli i rzutem na taśmę awansowała do III ligi.

Sezon 2015/2016 i mamy kolejny sukces! Po roku gry w IV lidze drużyna GKSu Leśnik Manowo ponownie awansowała do III ligi!