U siebie z ostatnią drużyną ligi

Już w najbliższy weekend zostanie rozegrana dziewiąta kolejka spotkań o mistrzostwo w IV lidze zachodniopomorskiej. W tej kolejce drużyna GKSu Leśnik swój mecz rozegra na własnym stadionie, a jej rywalem będzie ostatnia drużyna w tabeli – Osadnik Myślibórz. Pełna nazwa najbliższych rywali manowian to Miejski Klub Sportowy Osadnik Myślibórz. Klub został założony w 1947 roku. Jego barwami są kolory czarno-zielono-czerwone. Prezesem klubu jest Pan Ryszard Baranowicz, a trenerem pierwszej drużyny Pan Robert Dudek.

Po ośmiu kolejkach drużyna z Myśliborza z dorobkiem trzech punktów zamyka ligową tabelę. Piłkarze Osadnika w obecnym sezonie wygrali tylko jedno spotkanie, a pozostałe siedem przegrali. Podopieczni Roberta Dudka w tych ośmiu spotkaniach strzelili osiem bramek, a stracili dwadzieścia cztery. Dla porównania drużyna GKSu Leśnik po rozegraniu takiej samej ilości spotkań zgromadziła na swoim koncie osiem punktów, na które złożyły się dwa zwycięstwa, dwa remisy oraz cztery porażki. Manowianie strzelili w tych meczach trzynaście bramek, tracąc przy tym dziewiętnaście. Taki bilans daje podopiecznym Tomasza Chrupałły dwunaste miejsce w tabeli.

W minionej kolejce drużyna Osadnika przed własną publicznością uległa 2:3 Sokołowi Karlino, natomiast manowianie w meczu wyjazdowym do Stargardu zremisowali z tamtejszą Kluczevią 2:2. Bramki dla drużyny z Manowa strzelili: Marcin Gozdal oraz Bartłomiej Maciukajć.

Mecz pomiędzy GKSem Leśnik a Osadnikiem zaplanowano na najbliższą sobotę, tj. 30 września, pierwszy gwizdek o godz. 15:00. Serdecznie zapraszamy na Stadion Gminny w Manowie!