Trzy punkty zostają w Manowie

W miniony weekend drużyna GKSu Leśnik w meczu przed własną publicznością zmierzyła się z MKP Szczecinek. Zwycięstwo nie przyszło jednak łatwo. Pierwsza część spotkania to była dobra wyrównana gra, która toczyła się głównie w środku boiska. Co chwilę któraś drużyn była przy piłce, ale większość akcji kończyło się jeszcze przed polem karnym. W tej części spotkania każda z drużyn oddała po cztery strzały. Z MKP swoich sił próbowali: dwukrotnie Daniel Szymański oraz po razie Mateusz Malczyk i Marcin Kaszczyc, ale strzały pierwszego były niecelne, a dwóch pozostałych zostały obronione. Natomiast z drużyny gospodarzy strzelali: Mateusz Myśliński, Piotr Jakubowski oraz dwukrotnie Marcin Gozdal. Strzał Piotra był niecelny, a pozostałych zawodników wybronione, z czego jeden ze strzałów Marcina Gozdala, w doliczonym już czasie gry był z rzutu karnego...

Druga część spotkania to nadal była wyrównana gra, która toczyła się głównie w środkowej strefie boiska, tyle że w te części meczu była ona bardziej dynamiczna i ciekawa dla oka. W tej części meczu piłkarze ze Szczecinka oddali tylko dwa strzały: pierwszy oddał Kamil Schab, a drugi Aleksy Kizielewicz. Piłka po uderzeniu pierwszego z nich powędrowała poza światło bramki, a strzał drugiego z zawodników został wybroniony. Natomiast manowianie oddali aż osiem strzałów, z czego cztery po osiemdziesiątej czwartej minucie, w której za drugą żółtą kartkę boisko opuścił Bartłomiej Woźniak z MKP. Tylko jeden ze strzałów, Konrada Symonowicza, był niecelny. Po strzałach Konrada Symonowicza, Bartłomieja Maciukajcia, Daniela Dudka oraz dwukrotnie Marcina Gozdala gości przed utratą bramki ratował ich golkiper, ale na szczęście po dwóch strzałach piłka znalazła drogę do bramki rywali. Najpierw w osiemdziesiątej drugiej minucie manowianie mieli rzut wolny, bezpośredni strzał chciał oddać Marcin Gozdal, ale w polu karnym piłkę lekko musnął Marek Zdanowicz, po czym futbolówka znalazła się w siatce rywali. Sześć minut później po akcji prawą stroną boiska i krótkim podaniu celny strzał z narożnika szesnastego metra oddał Cezary Bać.